[email protected] Vakit Nakittir

Teslimat, İptal, İade Koşulları

Son güncellenme: 08/11/2023

1. Yasal Haklar: Bu genel koşullarda yazılı hükümler mozared.online, mozared.com, qrder.net ve meetupexpress.com, takvims.com, randevusitesi.com, randevuservisi.com, meetupexpress.com, randevuservisi.xyz, randevuexpress.com, randevuexpress.xyz, randevusitesi.xyz, meetupexpress.xyz, takvims.xyz, Meetup Express, Mozared web sitelerinin ve markalarının hak sahibi olan Mozared('ŞİRKET')'e özel olup bundan sonra MOZARED olarak anılacaktır MOZARED’in iade ve iptal koşullarını yansıtmaktadır. Burada yazılı MOZARED özel koşullar Müşterinin/Üyenin 4077 sayılı Tüketicinin Korunması hakkındaki kanunda belirtilen haklarınızı etkilemez.

2. Özel Taahhüt Olmaması: MOZARED'in burada yazılı koşullar ve yasada tanınmış uyulması zorunlu emredici haklar dışında özel bir iade taahhüdü yoktur. Özel ya da ürün bazlı kampanyalarda kampanya koşulları geçerlidir.

3. Garanti: MOZARED satın alınan ürün ve hizmetler için MOZARED dışındaki üretici/ithalatçı ve sağlayıcı firmaların garantisi altında olan ürün ve hizmetler ile yasal olarak garanti kapsamında kabul edilen ürünler dışında özel bir garanti taahhüdü yoktur. Garanti süresi, garantisi olan ürün ve hizmetlerde üretici/ithalatçı ve sağlayıcının tanımış olduğu süreyle sınırlıdır. Garanti koşullarının tespiti için ürünle birlikte sunulan varsa garanti belgesi, tanıtma kılavuzu ya da ürün broşürleri dikkatlice incelenmelidir. Eğer varsa garanti kapsamında ortaya çıkabilecek arızalar için ilgili üretici/ithalatçı ya da sağlayıcı firmalara başvurulmalıdır.

4. Cayma Hakkı: Müşterinin, hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin siparişin onayından ya da ürünü teslim aldığı tarihten itibaren 7 (yedi) gün içerisinde malı veya hizmeti reddederek siparişten/alışverişten/sözleşmeden cayma hakkı bulunmakta olup müşterin bu hakkını kullanması durumunda MOZARED cayma bildiriminin kendisine ulaştığı tarihten itibaren malı geri almayı taahhüt etmektedir. İade için satın alınan ürün, kullanılmadan, varsa ürün ve ambalajı tahrip edilmeden/bozulmadan teslim alındığı tarihinden itibaren yedi (7) gün içerisinde teslim alındığı şekliyle (ürünle birlikte verilen hediye, promosyon, aksesuar, montaj elemanları, ambalaj, orijinal kutu teslim edilmelidir) iade edilebilir. İade, ürünün sevk irsaliyesi, ürün faturası aslı ve iade sebebini içeren bir yazı ile faturada yer alan adrese yapılır. İadeye ilişkin irsaliyesi ve fatura aslı ulaşmayan ürünlerin iade alınmayacaktır. İadeye ilişkin masraflar müşteriye aittir. MOZARED üzerinden elektronik ortamda anında satılan, sağlanan ve sunulan ürün ve hizmetlerle müşteriye anında teslim edilen mallar ile müşterinin istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin cayma hakkı kullanılamaz. Bu tür mal ve hizmetlere ilişkin sözleşmeler cayma hakkı ve kullanımına ilişkin hükümlere tabi değildir.

5. Teslimat: Yazılımlarla ilgili fiziksel ürün(CD vb.) gönderimi yapılmaz. Kullanıcı yazılımı web sayfası üzerinden indirir veya müşteri için ayarlanan ortama yazılım kurulumu yapılır veya müşteriye ait MOZARED'e, iş ortaklarına veya farklı bir yere ait ortamlar üzerinden hizmet kullanımı yapar, müşteri bu ortam üzerinden kullanım sağlar.

6. Şikayet ve Başvurular: Müşteri, satın alınan mala ilişkin şikâyet ve itirazları konusundaki başvurularını, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde, mal veya hizmeti satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki tüketici sorunları hakem heyetine veya tüketici mahkemesine yapılabilir.

7. İade: Aksi belirtilmediği sürece MOZARED üzerinden elektronik ortamda satılan, sağlanan ve sunulan ürün ve hizmetlerde iade kabul edilmez.

8. İadeye Konu Olmayacak Ürünler: Telif/lisans hakkı içeren ürünlerin iadesi ancak orijinal ambalajının açılmamış, bozulmamış olması koşuluyla mümkün olup bunun dışındakilerde yalnızca aynı ürünle değişim yapılır.

9. Ayıp: Üye/Müşterinin 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanunda yer alan ayıplı ürün/ayıplı hizmetlere ilişkin yasal hakları saklı olup kullanımı yasada belirtilen koşullar tabidir.

10. Değişiklik ve Takibi: MOZARED, herhangi bir zamanda önceden haber vermeksizin satış koşullarında değişiklik yapma ya da ek koşullar getirme hakkına sahiptir. MOZARED'in satış koşullarında değişiklik yapma hakkı saklı olduğundan, her alışveriş/kullanım öncesinde koşullarının düzenli olarak takibi ve okunması gereklidir. Bu site ve servislerini, yapılabilecek bu tarz bir değişiklikten sonraki kullanım ya da alışveriş yapılması söz konusu değişiklilerin kabul edildiği anlamını taşır. MOZARED, önceden haber vermeksizin, genel olarak site yayına son verme, kapatma, sitede yer alan bütün içeriği, servisleri ve benzeri unsurları kısmen ya da tamamen değiştirme, kullanım dışı bırakma hakkını saklı tutmaktadır.

11. Kayıtlar: Satış Koşullarından doğabilecek ihtilaflarda Mozared’in defter ve iletişim logları dahil her türlü bilgisayar kayıtlarıyla Mozared tarafından müşterilere yapılan e-mail, faks bildirimleri kesin ve münhasır delil teşkil eder.

12. Uygulanacak Hükümler: Sitenin kullanımıyla ilgili çıkabilecek ihtilaflarda Türkiye Cumhuriyeti Kanunları uygulanır.

13. Yetkili Mahkeme ve İcra Daireleri: Satış koşullarına ilişkin doğabilecek her türlü uyuşmazlığın çözümünde Bursa (Merkez) Mahkemeleri ile İcra Müdürlükleri yetkili olacaktır.Şirket detayları

Ticari Unvan: MOZARED
Adres:
CUMHURİYET MAH. FATİH SULTAN MEHMET BLV. CADDE 224 41 A/A
E-Posta:
[email protected]

 Hemen Dene! Ücretsiz Kayıt Ol!